- Home
- ยป
- Our Product Range
- »
- Kajaria Tiles
Kajaria Tiles
Leading Wholesale Trader of k 6212 kajaria double charge vitrified tile, kajaria orinda floor tiles (2x4 feet), kajaria vitrified tile, k 6206 kajaria, latest design tiles of kajaria and kajaria flexible tiles from Mohali.
K 6212 Kajaria Double Charge Vitrified Tile
Product Price: Rs 620 / BoxGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Tile Size in ft(cm) | 2x2 Feet(60x60 cm) |
| Finish | Gloss |
| Thickness | 10 |
| Color | White |
| Material | Ceramic |
| Brand | Kajaria |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Kajaria Orinda Floor Tiles (2X4 Feet)
Product Price: Rs 55 / Square FeetGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1000 Square Feet
Product Brochure
Product Details:
| Tile Size in ft(cm) | 2x4 Feet(60x120 cm) |
| Color | Multicolour |
| Brand | Kajaria |
| Type | Digital Printing |
| Category | Vitrified Tiles |
| No Of Tiles Per Box | 2 |
| Shape | Rectangular |
Additional Information:
- Delivery Time: Within Working Hours
- Packaging Details: 2 Tiles packed in a carton
Yes! I am InterestedRequest A Callback
kajaria vitrified tile
Product Price: Rs 360 / BoxGet Best Price
Minimum Order Quantity: 50 Box
Product Details:
| Tile Size in ft(cm) | 2x2 Feet(60x60 cm) |
| Size | 2 X 2 Feet |
| Tile Type | Double Charged Vitrified |
| Finish | Glossy |
| Thickness | 10 - 15 mm |
| Usage/Application | Floor/Walls |
| Color | Bottochino Beige |
| Material | Vitrified |
| Category | Vitrified Tiles |
| Pattern | Plain |
| Application Type | Floor |
| Shape | Square |
| Coverage Area | 18 Square Feet |
| Brand | Semero |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
K 6206 Kajaria
Product Price: Rs 620 / BoxGet Best Price
Product Details:
| Tile Size in ft(cm) | 2x2 Feet(60x60 cm) |
| Material | Vitrified |
| Finish | Glossy |
| Brand Name | Kajaria |
| Color | Beige |
| Tile Thickness | 10-15 mm |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Latest Design Tiles Of Kajaria
Product Price: Rs 50 / Sq ftGet Best Price
Product Details:
| Size | 2x2 Feet(600x600 mm) |
| Surface Finish | Matte |
| Material | Vitrified |
| No. of Tiles Per Box | 4 |
| Usage/Application | Home |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Kajaria Flexible Tiles
Product Price: Rs 650 / BoxGet Best Price
Minimum Order Quantity: 10 Box
Product Details:
| Size | 3x6 Feet(900x1800 mm) |
| Material | Vitrified |
| Suitability | Floor |
| Color | Multicolor |
| Brand | Kajaria |
| Country of Origin | Made in India |
- We are the leading supplier of all type of floor tiles in India.
- We also supply Kajaria 900X1800 Flexible Tiles.
- We have the best quality tiles under the name Kajaria 900X1800 mm/ 32" X 64" / Slab Tiles/ Flexible Tiles
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Kajaria 800x1600 1200x1200 32x64 4x4 Slab Tile
Product Price: Rs 50 / Square FeetGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Square Feet
Product Details:
| Size | 132x268 mm |
| No. of Tiles Per Box | 2 |
| Color | Brown |
| Usage/Application | Home |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Kajaria K 6204
Product Price: Rs 620 / BoxGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Box
Product Details:
| Tile Size in ft(cm) | 2x2 Feet(60x60 cm) |
| Material | Vitrified |
| Finish | Glossy |
| Brand Name | Kajaria |
| Color | Beige |
| Tile Thickness | 10-15 mm |
| Usage/Application | Home |
| Specific Usage Area | Living Room |
| Pattern | Plain |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback