- Home
- ยป
- Our Product Range
- »
- Highlighters Tile
Highlighters Tile
We are a leading Wholesale Trader of highlighter wall tiles, polaris marble tiles, border highlighters tile and decorative wall tiles from Mohali, India.
Highlighter Wall Tiles
Product Price: Rs 89 / Sq ftGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Thickness | 8 - 10 mm |
| Material | Ceramic |
| Finish | Gloss |
| Purpose | Floor, Wall |
| Tiles Type | Digital Printing |
| Shape | Rectangular |
Additional Information:
- Item Code: 18611-HL-2
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Polaris Marble Tiles
Product Price: Rs 60 / Sq ftGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Thickness | 17 mm |
| Color | all colors |
| Usage/Application | Wall |
| Brand | Bhandari Marble |
| Marble Type | Imported Marble |
| Material | Marble |
| Form | Tile |
* Lavish sizes
* Technical body slabs with digital printing - first time in the industry
* Real-like marble, metal, wood & stone effects
* Wide range of designs & finishes
* Looks richer & grander
* Cost saving & zero wastage
* Consistent & long lasting
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Border Highlighters Tile
Product Price: Rs 100 / Sq ftGet Best Price
Minimum Order Quantity: 50 Sq ft
Product Details:
| Thickness | 8 - 10 mm |
| Material | Ceramic |
| Finish | Gloss |
| Purpose | Floor, Kitchen, Wall |
| Shape | Rectangle |
| Tiles Type | Designer Tile |
| Glossiness (%) | 100 |
| Frost Resistance | Yes |
| Chemical Resistance | Yes |
| Condition | New |
| Skid Resistance | Yes |
| Stain Resistance | Yes |
| Heat Resistant | Yes |
| Size (In cm) | 30 x 45 |
Additional Information:
- Item Code: 18005-HL-1
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Decorative Wall Tiles
Product Price: Rs 590 / boxGet Best Price
Minimum Order Quantity: 50 box
Product Details:
| Colour | Multicolour |
- We are betrothed in providing a wide series of Decorative Wall Tiles to our valuable clients. These tiles are available in many sizes and shapes.
Yes! I am InterestedRequest A Callback