- Home
- ยป
- Our Product Range
- »
- Tile Adhesive
Tile Adhesive
Providing you the best range of stone on wood adhesive, cementitious tile adhesive, cretalock select white 20kg adhesive, floor tile adhesive, cretalock infinia white dhesive and cretalock classic white with effective & timely delivery.
Stone On Wood Adhesive
Product Price: Rs 600 / BagGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Bag
Product Brochure
Product Details:
| Packaging Size | 10 kg |
| Packaging Type | Bag |
| Surface Of Application | Plastic |
| Types | Stone |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Cementitious Tile Adhesive
Product Price: Rs 299 / BagGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Bag
Product Brochure
Product Details:
| Packaging Size | 20 Kg |
| Packaging Type | Bag |
| Grade Standard | Industrial |
| Strength | Medium |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Cretalock Select White 20Kg Adhesive
Product Price: Rs 1,399 / BagGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Bag
Product Details:
| Packaging Size | 20 Kg |
| Packaging Type | Bag |
| Country of Origin | Made in India |
| weight | 20 kg |
| features | For an application for wall and floor internal and external use (800 x 1600 mm, 1200 x 2400 mm) |
| application | tiles adhesive |
For an application for wall and floor internal and external use (800 x 1600 mm, 1200 x 2400 mm)
Additional Information:
- Delivery Time: 1-2 daqys
- Packaging Details: CRETALOCK CHEMICALS LLP, BLOCK-C, SAIDPURA BARWALA ROAD, DERABASSI, DIST - SAS NAGAR, PUNJAB, INDIA PIN CODE - 140507
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Floor Tile Adhesive
Product Price: Rs 299 / BagGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Bag
Product Details:
| Packaging Size | 10 kg |
| Packaging Type | Bag |
| Grade Standard | Chemical |
| Strength | Medium |
| Chemical Resistance | Automotive Fluids, Acids |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Cretalock Infinia White Dhesive
Product Price: Rs 1,699 / BagGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Bag
Product Details:
| Brand | Cretalock |
| Packaging Type | bag |
| Usage/Application | Household |
| Form | Powder |
| Shelf Life | 12 Month |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Cretalock Classic White
Product Price: Rs 999 / BagGet Best Price
Minimum Order Quantity: 20 Bag
Product Details:
| Brand | CRETALOCK |
| Usage/Application | Flooring |
| Place of Origin | INDIA |
| Shape | Rectangular |
| Features | Experience the timeless strength and adaptability of Cretalock Classic. This adhesive is designed to |
| Weight | 20 Kg |
| Country of Origin | Made in India |
| height | 50 |
| length | 30 |
| breath | 7 |
| shelf life | 12 Months |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Fix Tile Adhesive
Product Price: Rs 360 / bagGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 bag
Product Details:
| Packaging Size | 20 Kg |
| Brand | Dr. Fixit |
| Packaging Type | Bag |
| Strength | Medium |
| Material Compatibility | Ceramic |
| Chemical Resistance | Automotive Fluids |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Exterior Tile Adhesive
Product Price: Rs 299 / bagGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 bag
Product Details:
| Packaging Size | 5 kg |
| Packaging Type | Bag |
| Surface Of Application | Glass |
| Chemical Resistance | Automotive Fluids |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
LATICRETE 111 CRETE FILLER POWDER
Product Price: Rs 300 / BagGet Best Price
Product Details:
| Packaging Size | 20 Kg |
| Model Number | LATICRETE 111 |
| Color | White |
| Packaging Type | Bag |
| Form | Powder |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Two Component Adhesive
Product Price: Rs 299 / BagGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Packaging Size | 10 kg |
| Packaging Type | Bag |
| Components | Two Component System |
| Strength | Medium |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Product Price: Rs 299 / bagGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 bag
Product Details:
| Packaging Size | 5 kg |
| Packaging Type | Bag |
| Surface Of Application | Glass, Paper |
| Chemical Resistance | Automotive Fluids |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Tile Adhesive In Patiala
Product Price: Rs 200 / BagGet Best Price
tile adhesive in patiala
Yes! I am InterestedRequest A Callback