- Home
- ยป
- Our Product Range
- »
- Branded Tiles
Branded Tiles
Offering you a complete choice of products which include somany 900x1800 3x6 slim flexible tiles, parking floor tiles and simpolo flexible tiles.
Somany 900x1800 3x6 Slim Flexible Tiles
Product Price: Rs 2,500 / BoxGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Size | 2x4 Feet(600x1200 mm) |
| Material | Vitrified |
| No. of Tiles Per Box | 2 |
| Tile Design | Random |
| Tile Thickness | 10-14 mm |
| Surface Finish | Glossy |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Parking floor Tiles
Product Price: Rs 500 / BoxGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Box
Product Brochure
Product Details:
| Size | 16 x 16 inch |
| Specific Usage | Parking |
| No. of Tiles Per Box | 4 |
| Surface Finish | Matte |
| Suitability | Floor |
| Tile Design | Random |
| Tile Thickness | 15-20 mm |
| Color | Cream |
| Usage/Application | Home |
| Packaging Type | Box |
| Brand | spenza |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Simpolo Flexible Tiles
Get Latest Price
Product Brochure
Product Details:
| Size | 1200 x 2400 mm |
| Type | GVT |
| Surface Finish | High Glossy |
| No. of Tiles Per Box | 2 |
| Color | Brown |
| Usage/Application | Home |
| Packaging Type | Box |
| Installation/Service Provided | No |
| Series | Marmola |
| Country of Origin | Made in India |
We are the leading supplier of all type of floor tiles in INDIA .We are the also supplying Simpolo 900X1800 FLEXIBLE TILES. We have all the quilities of simpolo tiles
Yes! I am InterestedRequest A Callback